The Baltic Sea Region Hackathon [#b_hack] 2024

Hackaton, odbędzie się w Lubece w Niemczech, w dniach 18–21 lipca 2024 r. i poświęcony będzie tematowi „Przekraczanie Granic, Kształtowanie Przyszłości”.
Wydarzenie adresowane jest do innowacyjnie myślących osób w wieku od 18 do 29 lat z regionu Morza Bałtyckiego, zainteresowanych m.in. wzmocnieniem tożsamości regionalnej i promowaniem zrównoważonego rozwoju.
Pod kierunkiem specjalistów z University of Applied Science Lübeck (TH Lübeck) i Rady Państw Morza Bałtyckiego (CBSS), uczestnicy wybiorą spośród ośmiu tematów:

1. Student Mobility Dashboard for the Baltic Sea Region
  2. Gamification and Regional Identity Building
  3. Intercultural Exchange Platform for the Baltic Sea Region
  4. Green Routes Connect – Shaping the Future of Baltic Travel
  5. Baltic Stories & Visions
  6. Good News AI
  7. Baltic Perspectives
  8. Prototyping a Sustainable Future

Wybrani kandydaci otrzymają pełne pokrycie kosztów podróży, zakwaterowania i posiłków.

Osoby interesujące się technologią, innowacjami i kształtowaniem przyszłości naszego regionu mogą rejestrować się do 15 maja 2024 przez formularz aplikacyjny dostępny na stronie CBSS: https://cbss.org/event/b_hack/